10-12 липня, Львів, Україна
   Вже шостий рік поспіль фестиваль "Fandango de Ucrania" збирає танцорів, музикантів та співаків фламенко з усієї України, також приймає гостей з Росії, Білорусії, все більше привертає увагу європейських та американських артистів.
   Ідея фестивалю з’явилася в 2009 році, коли львівські танцори Алекс і Наталя Ліпські розпочали подорож містами України у пошуках «колег по цеху». Відвідавши осередки фламенко у Києві, Харкові, Одесі, Алекс і Наталя вирішили зібрати артистів на єдиному заході – надати можливість показати себе, познайомитися з іншими школами фламенко, налагодити співпрацю та просто дружні стосунки.
   Алекс вирішив відійти від традиційних фестивальних схем, і зробив наголос на іпровізаційних вечірках - пеньях (пенья – означає як місце проведення вечірки, так і сам захід), коли фламенкісти збираються і співають, танцюють, грають не за сценарієм, а спонтанно – для себе та друзів. На думку Алекса, саме пенья як захід найбільше відповідає духу фламенко. Саме у Львові було проведено першу на Україні пенью.
   Вже у 2010 році фестиваль відбувся, і за три дні зібрав понад 100 гостей з Києва, Харкова, Бердянська та Одеси. Відтоді фестиваль проводився щороку – до Львова завітали гості з Білорусії, Росії, в 2016 році планується приїзд гостей з Голандії та Сполучених Штатів.
​ Тепер вже впевнено можна сказати, що фестиваль досяг своєї мети – фламенкісти з усіх куточків України спілкуються, діляться досвідом, створюють спільні проекти – проте і далі щороку у середині липня з задоволенням збираються у Львові. Показати себе, подивитися на інших, а головне – щиро насолодитися мистецтвом фламенко з келихом пива або філіжанкою смачної львівської кави 
 

Bienvenidos! Запрошуємо!
Щиро ваші, Олександр і Наталя – «La Pena Flamenca de Lviv»​